Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzisiaj


Wtorek, 18 czerwca 2019 r. 18 czerwca 2019 r. Godzina... 05:43
Elżbiety, Marka
  jutro: Gerwazego, Protazego

Piotrkowskie Muzeum zaprosiło mieszkańców miasta w dniu 13 maja 2016 r. na „Dni otwarte Funduszy Europejskich”.

Organizatorem drugiego dnia przedsięwzięcia było Biuro Partnerstwa i Funduszy UE Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, które odniosło się przychylnie do udziału w imprezie przedstawicieli naszej szkoły. Przypomnijmy, iż Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim aplikowała już o środki UE  z pozytywnym skutkiem, realizując w latach 2012-2013. Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny POKL „ Nowe kwalifikacje - To nowe możliwości”.

W czasie tegorocznego Dnia Funduszy Europejskich można było bezpłatnie zwiedzać Zamek Piotrkowski a dla młodzieży odbyły się trzy lekcje muzealne o dziejach Zamku Królewskiego, o wybitnych piotrkowianach oraz o średniowiecznym i renesansowym wizerunku Piotrkowa. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Grażyna Tomaszkiewicz, Iza Mytkowicz –Terka oraz uczennica kl. I technika masażysty Iga Bernatowicz, która pogłębiła swe zainteresowania historią Piotrkowa. Nasza szkoła promowała swoją wysoką jakość kształcenia i bezpłatną ofertę edukacyjną czy kursową wśród mieszkańców i turystów odwiedzających tego dnia Zamek Królewski. W trakcie imprezy odbyły się także konkursy wiedzy na temat historii Piotrkowa Trybunalskiego oraz projektów zrealizowanych w mieście przy wsparciu funduszy europejskich.