Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzisiaj


Czwartek, 17 października 2019 r. 17 października 2019 r. Godzina... 22:33
Małgorzaty, Lucyny
  jutro: Juliana, Łukasza

 

 

W DNIACH PROMOCJI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
6 i 7 grudnia ‘2017 podczas prelekcji pod hasłem

,,DEPRESJA -POROZMAWIAJMY O NIEJ"

spotkaliśmy się z 170 uczniami klas maturalnych

 

Na oficjalne zaproszenia Dyrektora, Kadry i Uczniów CKZiU WŁ w Piotrkowie Tryb. pozytywnie odpowiedziało aż sześć publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie Trybunalskim: ZSP nr 5, ZSP nr 6, ZSP nr 1, ZSP nr 3,ZSP nr 1 i IV LO.  
Odwiedziło nas  w sumie 170 maturzystów.

Podejmując się realizacji trudnego tematu depresji w ślad za WHO, przyświecało nam przekonanie, iż lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób młodych do szukania profesjonalnej pomocy czy wsparcia w środowisku szkolnym. Prelekcje tematyczne dotyczące zagadnień depresji i przeciwdziałania jej pojawieniu się w wykonaniu nauczycieli CKZiU WŁ: p. Ewy Łągiewczyk i p. Izy Mytkowicz-Terki dopełnione zostały wystąpieniami naszych uczniów z klas technika farmaceutycznego i technika masażysty : Aleksandry Kraski, Szymona Dusińskiego i Anny Biniek.

Po realizacji obszernej części wykładowej [ 80 minut ] uczniowie z zaproszonych szkół zwiedzali pracownie naszego Centrum oraz mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszych szkół policealnych w formie kursów KKZ oraz kształcenia stacjonarnego. Warto nadmienić, iż była to pierwsza okazja do prezentacji naszej szkoły na forum, w nowych warunkach organizacyjnych tj.  jako CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, posiadającego  w swych strukturach dwie szkoły policealne : - nową kształcącą w trybie zaocznym Szkołę Policealną Województwa Łódzkiego dla Dorosłych  oraz  Szkołę Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego - kształcącą w trybie stacjonarnym. Prezentacji kierunków kształcenia oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych w obu szkołach dokonywali uczniowie z klasy technika farmaceutycznego, technika elektroradiologa oraz technika masażysty. Koordynatorkami przedsięwzięcia byli nauczyciele: p. Agnieszka Bąbol odpowiedzialna za przygotowanie humorystycznych gadżetów reklamowych CKZiU WŁ w pracowni farmacji,  p. Anna Kosmowska, która propagowała akcję w mediach społecznościowych, oraz p. Iza Mytkowicz –Terka odpowiadająca za całość przedsięwzięcia oraz kontakty ze szkołami średnimi. Działaniom szkoły patronowała p.o. Dyrektora Joanna Galia.  Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg tego wydarzenia serdecznie dziękujemy. W podziękowaniu za aktywność i zaangażowanie uczniowie -prelegenci naszej szkoły zostali nagrodzeni poradnikami nt. planowania kariery zawodowej ze Szkolnego Ośrodka Karieru.

PRZEDE WSZYSTKIM JEDNAK, DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DYREKTOROM, PEDAGOGOM
I UCZNIOM Z ZAPROSZONYCH SZKÓŁ ŚREDNICH PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO ZA UDZIAŁ
W SPOTKANIACH I PROPAGOWANIE KAMPANII WHO ‘2017 „DEPRESJA –POROZMAWIAJMY O NIEJ”.
Sądzimy, iż przedsięwzięcie można uznać za udane, otrzymaliśmy propozycję realizacji tego tematu dla pozostałych uczniów jednej ze szkół średnich, co z chęcią uczynimy. Zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia prozdrowotne do naszego Centrum .

Z POCZĄTKIEM KOLEJNEGO 2018 R. W PROGI SZKOŁY ZAPRASZAĆ BĘDZIEMY AKTYWNYCH SENIORÓW, KTÓRYM UCZYĆ SIĘ CHCE… wink. ZAPRASZAMY !!!